Шестой школьный день

Планы мероприятий Отчеты по мероприятиям


Шестой день недели — суббота — является органичной частью целостной учебно-воспитательной системы школы. Одной из важных задач, стоящих пред педагогическим коллективом школы, является эффективная организация воспитательной работы в шестой школьный день. Она планируется и проводится в соответствии с общешкольным планом работы школы, органично дополняя и продолжая его. Особое внимание уделяется проведению в субботу физкультурно-оздоровительной и спортивно-массовой работы.

Цели и задачи воспитательной работы в шестой школьный день

развернуть

Цели воспитательной работы в шестой школьный день:

- укрепление физического, психического и морального здоровья;

- создание эффективной системы гражданского и патриотического воспитания;

- интеллектуальное развитие и гражданское становление школьника;

- участие детей и подростков в полезных делах и акциях.

 

Задачи воспитательной работы в шестой школьный день:

- формировать у детей и молодёжи гражданской позиции посредством участия в социально значимых делах, развитие социальной активности;

- приобщать детей и молодёжь к нравственно-духовным ценностям, через заботу и сохранение природного и культурного богатства своей Родины;

- формировать патриотизм у детей и молодёжи, уважение к ветеранам ВОВ и местам воинской славы;

- формировать потребность у молодого поколения к заботе о Родине, её интересах в защите и сохранении экологических ресурсов;

- формировать гармонично развитую общественно активную личность;

- повышать нравственную и эстетическую культуру учащихся;

- создать условия успешной социализации личности ребёнка;

- восстанавливать и развивать физические и духовные силы детей соответствующей организацией досуга.

свернуть

План основных мероприятий в 6-й школьный день на 2- е полугодие 2021-2022 уч. год

развернуть

Дата

Мерапрыемства

Удзель

нікі

Адказныя

15.01

Дзень карысных спраў

Спартыўныя гульні

Аперацыя “Дапаможам птушкам”

Кансультацыя для бацькоў “Адказнасць непаўналетніх за правапарушэнні”

 

2-4 кл

5-9 кл

 

 

Дубіна М.А Васільеў В.С.

.

Лузько Т.К.

22.01

Дзень інтэлектуалаў

Квэст-гульня “Знаўцы дарожных правіл”

Эрудыт-шоу “Гэта мы не праходзілі”

Кансультацыя для бацькоў “Аб адказнасці за недобрасумленнае выкананне абавязкаў па выхаванні дзяцей”

 

2-4 кл

5-9 кл

 

Рамановіч А.У.

Марушка В.А.

Лузько Т.К.

Лузько Т.К.

29.01

Дзень прававых эрудытаў

Падвядзенне вынікаў тыдня працоўнага навучання

Інтэлектуальная гульня “Эрудыты”

Інтэлектуальная гульня “Урокі права – урокі жыцця”

Кансультацыя для бацькоў “Выхаваўчыя функцыі сям’і”

 

 

2-4 кл

5-9 кл

 

Васільеў В.С.

Пась Л.У.

Лузько Т.К.

Лузько Т.К.

05.02

Дзень карыснай інфармацыі

Экалагічная гульня “Увайдзі ў прыроду сябрам” Спаборніцтвы “Снежны снайпер” (першынство школы па дартсе)

Дыспут “Ці можа кожны супрацьстаяць агрэсіі”

Кансультацыя для бацькоў “Правілы гендарнага выхавання ў сучаснай сям’і”

 

2-4 кл

5-11 кл

 

8-9 кл.

 

Таргоня Г.М.

Дубіна М.А.

 

Лузько Т.К.

12.02

Дзень здароўя

Пазнавальная гульня-віктарына “Элексір маладосці”

Лыжныя гонкі

Дыялог “Захавай сябе для жыцця”

 

5-9 кл

2-11 кл

6-7 кл

 

Раўковіч І.Ц.

Дубіна М.А.

Лузько Т.К.

19.02

Дзень патрыётаў

Конкурсная праграма “Школа маладога байца”

Спаборніцтвы “Да абароны Айчыны  гатовы!”

 

5-8 кл

9-11 кл

 

Марушка В.А.

Юха А.М.

26.02

Дзень вясёлых зацей

Гульня “Дакажы слоўца”

Гульнёвая праграма “Шмат конкурсаў, зацей, прыходзь гуляцца хутчэй”

Гутарка з элементамі трэнінгу “Адказнасць за адміністрацыйныя і крымінальныя правапарушэнні”

 

2-4 кл.

 

5-9 кл.

 

7-8 кл

 

Пась Л.У.

 

Юха Г.І.

 

Лузько Т.К.

05.03

Дзень талентаў

Ранішнік “Самая лепшая ў свеце”

Святочная праграма “Мілыя! Родныя! Ненаглядныя!”

 

 

2-4 кл

5-11 кл

 

Рамановіч А.У.

Васільева Г.Ф.

12.03

Дзень здароўя

Гульня “Быць здаровым – гэта здорава”

Інтэлектуальная гульня “Што ты ведаеш пра здаровы лад жыцця”

Спаборніцтвы па валейболе паміж настаўнікамі і вучнямі

 

2-5 кл.

6-9 кл.

 

8-11 кл

 

Пась Л.У.

 Марушка В.А.

 

Дубіна М.А.

19.03

Дзень прафарыентацыі

Падвядзенне вынікаў тыдня пачатковых класаў

Пазнавальная гадзіна “У свеце цікавых прафесій”

Экскурсія на ДУВП “Граніт” г.Мікашэвічы

 

2-4 кл.

5-11 кл

 

наст. пач. класаў

Васільева Г.Ф.

Васільеў В.С.

26.03

Дзень падарожжаў

Экскурсіі “Запаветнымі сцяжынкамі малой радзімы”

Экскурсія “Навучальныя ўстановы прафесійна-тэхнічнай адукацыі г.Пінска”

Кансультацыя для бацькоў “Вольны час падлетка”

 

1-7 кл

8-11 кл

 

кл. кіраўнікі

Юха Г.І.

 

Лузько Т.К.

09.04

Дзень здароўя

Гульня-падарожжа “Краіна Карысных звычак”

Суд над шкоднымі звычкамі

Летняе шматбор’е дапрызыўніка

 

2-4 кл

5-8 кл

9-11 кл

 

Пась Л.У.

Раўковіч І.Ц.

Дубіна М.А.

16.04

Дзень карыснай інфармацыі

Пазнавальная гадзіна “Гэта цікава”

Сустрэча з іерэем Уладзімірам “Вербны тыдзень: гісторыя, традыцыі свята”

 

2-4 кл

5-9 кл

5-11 кл

 

Марушка В.А.

Васільева Г.Ф.

23.04

Дзень эколага

Падвядзенне вынікаў тыдня біялогіі

Школа карысных навук “Лекавыя расліны ў дапамогу чалавеку”

Экалагічная віктарына “Жыві, Зямля!”

 

 

2-5кл

 

6-9 кл

 

Раўковіч І.Ц.

Таргоня Г.М.

 

Раўковіч І.Ц.

30.04

 

 

Дзень памяці

Акцыя “Абеліск”

Конкурс фотакалажаў “Гады, абпаленыя вайной”

 

7-9 кл

6-11 кл

 

Марушка В.А.

Юха А.М.

07.05

Дзень мужнасці

Конкурс малюнкаў “Салют Перамогі!”

Літаратурны вернісаж “Помнім Вас, салдаты Перамогі!”

 

1-4 кл

 

5-9 кл

 

Таргоня Г.М.

Васільева Г.Ф.

14.05

Дзень сям’і

Конкурсна-гульнёвая праграма “Востраў сямейных каштоўнасцяў”

Інтэлектуальна-пазнаваўчая гульня “Вясёлка здароўя” Выстава фотаздымкаў “Сямейнае сэлфі”

 

2-5 кл

         

6-9 кл  2-11 кл

 

Рамановіч А.У.

 

Раўковіч І.Ц. Лузько Т.К.

21.05

Дзень бяспекі

Гульнёвая праграма “Падарожжа ў краіну Бяспекі”

Гульня-спаборніцтва “Падарожжа па станцыях бяспекі”

Прававая гадзіна “Угалоўная адказнасць непаўналетніх”

 

2-4 кл.

5-9 кл.

 

8-11 кл.

 

Пась Л.У

Марушка В.А.

 

Лузько Т.К.

28.05

Дзень сяброўства

Экскурсія на пагранзаставу “Ладараж”

 Вясёлая спартландыя “Добры дзень, лета!”

 

 

7- 11 кл

 

Юха А.М.

Дубіна М.А.

свернуть

Объединения по интересам

развернуть

ГРАФИК работы объединений по интересам в субботу

на II полугодие 2021/2022 учебного года

Название кружка

Место проведения

День

Время

 

Руководитель

1

Умелые руки

школьная мастерская

 

суббота

9.55-11.35

 

Васильев В.С.

свернуть

График работы библиотеки

развернуть

Дзень

Время работы

Обеденный перерыв

Суббота

12.35-13.35

­–

свернуть

ГРАФИК РАБОТЫ СПОРТИВНОГО ЗАЛА

развернуть

ур

Время

Суббота

1

9.00 – 9.45

ЧЗС- 10

 

9.45 – 9.55

Уборка спортивного зала

2

9.55 – 10.40

Физкультурно-спортивные мероприятия

 

10.40 – 10.50

Уборка спортивного зала

3

10.50 – 11.35

Физкультурно-спортивные мероприятия

свернуть